33. Mickiewicz Adam. Dzieła wszystkie. Zebrane i opracowane staraniem komitetu redakcyjnego. Tom VI: Pisma prozaiczne polskie. Cz. II. Warszawa 1932.
Mickiewicz Adam. Dzieła wszystkie. Zebrane i opracowane staraniem komitetu redakcyjnego. Tom VI: Pisma prozaiczne polskie. Cz. II. Warszawa 1932. Nakładem Skarbu Rzeczypospolitej Polskiej, s. 605, [1], 24 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. na grzbiecie, brzegi kart prószone.
Wydanie dzieł Adama Mickiewicza dokonane na mocy uchwały Sejmu Ustawodawczego Rzeczypospolitej Polskiej z 18 grudnia 1920 r. Edycja nie ukończona, w okresie międzywojennym wydano 9 tomów (IV, V, VI, VII, IX, XI, XIII, XIV, XVI), nakłady tomów 2 i 8 zostały zniszczone w czasie wojny. Tom VI zawiera: Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego; Pisma polityczne z lat 1832-1833; Pisma historyczne; Pomniejsze pisma historyczne. Opracowanie typograficzne Adama Półtawskiego. Oprawa z epoki: półskórek ciemnobrązowy, na grzbiecie złocona tytulatura i numeracja tomu, brzegi kart prószone. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz
Ilośc odsłon: 1189