Mickiewicz Adam. Poezye. Wydanie nowe zupełne ułożone przez Piotra Chmielowskiego, przejrzane i dopełnione. T. 1-4 (w 4 wol.). Kraków 1910. Nakład Księgarni G. Gebethnera i Spółki, s. [4], 343, portret 1; [4], 346; [4], 413, [2]; [4], 331, 18 cm, opr. jednolita z epoki płsk. ze złoc. napisami na grzbiecie, górne brzegi kart złoc.
Egzemplarz z księgozbioru Stanisława Sas-Porembalskiego (ekslibrisy, pieczątki). Zbiorowa edycja poezji Adama Mickiewicza w opracowaniu wybitnego historyka literatury Piotra Chmielowskiego (1848-1904). Poszczególne tomy zawierają: tom pierwszy: Ballady i romanse; Sonety; Poezje miłosne i elegie; Obrazki, ody i pieśni; Poezje religijno-gnomiczne; tom drugi: Powieści poetyckie; Poezje dydaktyczne; Powiastki i bajki; Przekłady z języków obcych; tom trzeci: Dziady; Księgi narodu polskiego i pielgrzymstwa polskiego; Konfederaci Barscy; Jakub Jasiński albo dwie Polski; tom czwarty: Pan Tadeusz. Oprawy tomów po konserwacji z uzupełnieniami na krawędziach, w tomie drugim trzy pierwsze karty z niewielkim ubytkiem na marginesie, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 1399