196.
[Okres napoleoński] – „2ème Cheval Polonais”. C. Vernet. Lata 20. XIX w.
[Okres napoleoński] – „2ème Cheval Polonais”. C. Vernet. Lata 20. XIX w. 600,-
Litografia; 42 x 28,5 (cała plansza)
Rycina przedstawia postać polskiego szwoleżera z lancą, trzymającego za cugle wierzchowca z pełnym ekwipunkiem. Niesygnowana, jej autorem jest Antoine Charles Horace zw. Carle Vernet (1758-1836), oficjalny malarz Cesarstwa, gloryfikujący zwycięstwa Napoleona, ceniony za przedstawienia koni i scen bitewnych. Jako jeden z pierwszych artysta posługiwał się techniką litografii. Delikatne zaplamienia, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1324