195. [Okres napoleoński] – „Lanciers” (Lansjerzy). Lit. Ch. Aubry. 1835 r.
[Okres napoleoński] – „Lanciers” (Lansjerzy). Lit. Ch. Aubry. 1835 r. 440,-
Litografia; 52,5 x 38,5 (cała plansza)
Lansjerzy – żołnierze lekkiej kawalerii uzbrojeni w lance. W centrum przedstawienie oddziałów polskich w służbie Napoleona, opis: „Lancier Polonais 1807, 1810, 1812, 1813”, dookoła sceny batalistyczne z udziałem kawalerii na przestrzeni dziejów. Grafika sygnowana na kamieniu – dzieło Charles’a Aubry’ego, profesora malarstwa w Saumur, autora scen patriotycznych i batalistycznych. Pochodzi z teki „Esquisses historiques des différents Corps...”, wydanej w Paryżu w 1835 r. Niewielkie zabrudzenia, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1391