316. Łyżka półmiskowa. Gdańsk, złotnik J. J. Bromm. Około 1800 r.
Łyżka półmiskowa. Gdańsk, złotnik J. J. Bromm. Około 1800 r. 1500,-
Srebro, częściowo złocone; długość 28,5 cm, czerpak 10,5 x 6 cm
Klasycystyczna łyżka półmiskowa, ze złoconym czerpakiem, na trzonku grawerowane inicjały: „F.S.D.” Na trzonku znaki złotnicze: imienny gdańskiego złotnika Johanna Jacoba Bromma (mistrza od 1769 r., zmarłego w 1801 r.); znak miejski Gdańska (z lat 90. XVIII w., stosowany do ok. 1800 r.); znak probierza (stosowany w 1801 i 1805 r.); repunca podatkowa pruska (z lat 1809-1812, stosowana na srebrach starszych). Drobne uszkodzenia czerpaka, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 322