Talerz dekoracyjny. Śląsk. II poł. XVIII w. 800,-
Fajans, farby naszkliwne, wypalanie; średnica 25,5 cm
Ze zbiorów Antoniego i Felicji Uniechowskich. Na lustrze kompozycja złożona kwiatów (tulipan, róża), na kołnierzu także drobne kwiatki (niebieskie, czerwone, żółte). Brzeg lekko pofałdowany. Niesygnowany. Drobny uszczerbek na kancie (uzupełniony), nieznaczne spękania, stan
ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 290