„Hej! Kto Polak na bagnety!!”. Warszawa, 1920; 106,5 x 69 cm. 2400,-
Plakat sygnowany: „Kamil Mackiewicz 1920”. K. Mackiewicz (1887-1931), rysownik, ilustrator i karykaturzysta. Plakat wykonany na zamówienie Naczelnego Dowództwa Wojska Polskiego w Zakładzie Graficznym Straszewiczów w Warszawie (dawniej K. Thies). Jego hasłem jest pierwszy wers refrenu „Warszawianki”, utworu napisanego na wieść o wybuchu powstania listopadowego, który stał się zawołaniem zagrzewającym do walki także w 1920 r. Po konserwacji, zdublowany na bibułce, wzmocnienia w miejscach złożenia.
Lit.: Katalog polskiego plakatu wojskowego, Centralna Biblioteka Wojskowa, Warszawa 2002, s. 54, il.
Ilośc odsłon: 402