186. Knake Janusz (1888-1963) – Dama z pieskiem. 1925 r.
Knake Janusz (1888-1963) – Dama z pieskiem. 1925 r. 900,-
Rysunek (akwarela, tusz, papier); 25 x 20,5 cm
Sygnowana ołówkiem: „J. Knake 925”. Janusz Knake, malarz i grafik, kształcił się w Paryżu. W okresie międzywojennym pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w Polskiej Agencji Telegraficznej jako redaktor. W czasie II wojny światowej przebywał w Kenii, gdzie wydawał pismo „Polak w Afryce” (w Nairobi pozostał do lat 60.). Karta zamontowana na kartonie ze szkicem tuszem na odwrocie. Drobne uszkodzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 472