187.
Michalak Antoni (1899-1975) – Łodzie (Kazimierz nad Wisłą). 1921-1923 r.
Michalak Antoni (1899-1975) – Łodzie (Kazimierz nad Wisłą). 1921-1923 r. 6000,-
Olej, płyta; 27 x 35 cm
Nastrojowy, pełen słońca pejzaż z czółnami, dzieło Antoniego Michalaka, malarza, związanego ze środowiskiem Tadeusza Pruszkowskiego (Bractwem św. Łukasza) oraz Kazimierzem Dolnym. W latach późniejszych artysta był jednym z głównych reprezentantów nurtu polskiego malarstwa religijnego. Praca z wczesnego okresu jego twórczości, kiedy jako jeden z pierwszych spośród uczniów Pruszkowskiego odkrył uroki Kazimierza nad Wisłą. Nieznaczne uszkodzenia, stan ogólny dobry. Obraz oprawiony w ramę 36 x 43 cm.
Lit.: Mistyczny świat Antoniego Michalaka, katalog wystawy w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, 2005, s. 94, poz. 27
Ilośc odsłon: 359