0. Dyakowski Bohdan. Nasz las i jego mieszkańcy. Wydanie V. Warszawa 1931.
Dyakowski Bohdan. Nasz las i jego mieszkańcy. Wydanie V. Warszawa 1931. Wyd. M. Arcta, s. 276, [3], ilustr. całostr., winiety i finaliki, 23,5 cm, opr. pł. z tłocz. i złoc., zachowana oryg. barwna okł. wyd.
Opis flory i fauny leśnej oddany barwnym, literackim językiem. B. Dyakowski (1864-1940), przyrodnik-literat, propagator idei ochrony przyrody i popularyzator wiedzy o kraju ojczystym, autor książek o tematyce przyrodniczej. Ilustracje całostronicowe, winiety, finaliki i okładka projektu Kamila Mackiewicza (1887-1931), jednego z najlepszych twórców dzieł o tematyce myśliwskiej. Oprawa z wizerunkiem jelenia w złotym medalionie. Niewielkie przetarcia okładek, ślady po pieczątkach. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 664