0. Reynolds Joshua (1723-1792) według – Zaczytana (portret siostrzenicy artysty, Teofili Palmer). 1775 r.
Reynolds Joshua (1723-1792) według – Zaczytana (portret siostrzenicy artysty, Teofili Palmer). 1775 r.
Miedzioryt punktowy (sangwina); 32,5 x 27,0 (pl. 36,5 x 29,0)
Portret młodej damy, czytającej powieść Samuela Richardsona „Historia Clarissy Harlowe” (jedną z pierwszych powieści epistolarnych). Swoją siostrzenicę Teofilę Palmer uwiecznił jeden z najpopularniejszych angielskich malarzy XVIII w., mistrz portretu – Joshua Reynolds. Rytował Gawriił Skorodumow (1754-1792), rosyjski rysownik i grafik, działający w Petersburgu (uczeń Bartolozziego w Londynie). Rycina wydana w Londynie w 1775 r. przez Victora Marie Picota (sygnowana na płycie). Równomierne zażółcenie pap., marginesy wzmocnione na odwrocie, wpis z 1809 r. Efektowne i dekoracyjne.
Ilośc odsłon: 704