0. Siedlecki Franciszek (1867-1934) – Portret J. W. Goethego. 1926 r.
Siedlecki Franciszek (1867-1934) – Portret J. W. Goethego. 1926 r.
Akwaforta; 17,0 x 13,0 (pl. 32,3 x 25,0)
Sygnowana ołówkiem: „Franciszek Siedlecki” oraz na płycie. Popiersie Goethego, wykonane przez Franciszka Siedleckiego, grafika, malarza, wybitnego przedstawiciela symbolizmu, na zamówienie Emila Zegadłowicza, który w 1926 r. wydał „Fausta” w swoim przekładzie (edycję ozdobiono portretem pisarza autorstwa Siedleckiego). Zabrudzenia szerokich marginesów, na odwrocie ślady starej oprawy, poza tym stan dobry. Patrz poz. 165 (list Zegadłowicza do Siedleckiego w sprawie oferowanego portretu).
Ilośc odsłon: 751