0. Płoński Michał (1778-1812) – „Juif d’Amsterdam” (Żyd Amsterdamski). 1802 r.
Płoński Michał (1778-1812) – „Juif d’Amsterdam” (Żyd Amsterdamski). 1802 r.
Akwaforta; 17,1 x 13,6 (pl. 41,5 x 29,0)
Sygnowana na płycie: „M. Płoński f”; „№ 10”. Jedna z najważniejszych prac w dorobku Michała Płońskiego, zamieszczona w tece „Recueil de 19. planches...”. Michał Płoński był jednym z najzdolniejszym grafików polskich XIX wieku. Obok „Koszykarza” najbardziej znana i poszukiwana rycina artysty. Zabrudzenia szerokich marginesów, stan dobry.
Ilośc odsłon: 664