0. Płoński Michał (1778-1812) – Żebrak bez nogi o kuli; wyrobnik w drewnianem obuwiu; żebraczka w łachmanach z kijem w ręku. 1802 r.
Płoński Michał (1778-1812) – Żebrak bez nogi o kuli; wyrobnik w drewnianem obuwiu; żebraczka w łachmanach z kijem w ręku. 1802 r.
Trzy akwaforty; 10,5 x 7,5, 10,5 x 5,5, 10,5 x 7,5 (naklejone na kartę 17,0 x 26,0)
Sygnowane na płycie odpowiednio: „MPf 4”, „M. Plonski f. 5”, „M.P. f. 6”. Michał Płoński był jednym z najzdolniejszych polskich grafików przełomu XVIII i XIX w. Uczeń Jana Piotra Norblina, wiele lat spędził w Paryżu i Amsterdamie. Tam wydał słynną tekę grafik, skąd pochodzą oferowane prace. Uważany przez badaczy za „polskiego Rembrandta”, wywarł duży wpływ na rozwój polskiej grafiki. Ryciny przycięte do odcisku płyty i naklejone na karton starej oprawy, z opisem piórem po niemiecku poniżej. Nieznaczne zabrudzenia, stan dobry.
Ilośc odsłon: 622