0. Mondral Karol (1880-1957) – „Autoportret III”. 1914 r.
Mondral Karol (1880-1957) – „Autoportret III”. 1914 r.
Akwaforta; 9,7 x 6,8 (pl. 25,0 x 17,5)
Sygnowana ołówkiem: „Autoportret III (akwaforta)” oraz monogramem wraz z datą na płycie: „K.M.1914”. Praca z paryskiego, uznawanego za najlepszy, okresu twórczości grafika i malarza Karola Mondrala. Artysta po studiach w Warszawie i Krakowie (u Leona Wyczółkowskiego) w 1908 r. wyjechał do Paryża, gdzie zamieszkał na kilkanaście lat. Na ukształtowanie się jego stylu wpływ miał przede wszystkim kontakt ze sztuką francuską oraz przyjaźń z wybitnym grafikiem Konstantym Brandlem. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 631