0. Łada – Strasburger Barbara (1904-1959) – Widok Poronina. 1957 r.
Łada – Strasburger Barbara (1904-1959) – Widok Poronina. 1957 r.
Akwaforta; 24,0 x 29,5 (pl. 35,5 x 37,5)
Sygnowana ołówkiem poniżej kompozycji: „B. Łada” oraz „Poronin (akwaforta) Warszawa 1957”. Widok charakterystycznych podhalańskich chałup w znanym letnisku leżącym niedaleko Zakopanego. Autorką grafiki jest Barbara Łada, warszawska graficzka, wykształcona w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa, tworząca w technikach metalowych. Artystka w okresie międzywojennym robiła dekoracje na PWK w 1929 r. w Poznaniu, następnie współpracowała z pismami kobiecymi, robiła także artystyczne zabawki. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 721