0. Mrożewski Stefan (1894-1975) – Portret Fryderyka Chopina. 1949 r.
Mrożewski Stefan (1894-1975) – Portret Fryderyka Chopina. 1949 r.
Drzeworyt na bibułce japońskiej; 31,5 x 25,0 (45,0 x 34,0)
Sygnowany ołówkiem poniżej kompozycji: „Stef. Mrożewski 49”, „Chopin” oraz monogramem na klocku. Stefan Mrożewski, wybitny grafik i malarz, uczeń W. Skoczylasa, w okresie międzywojennym pracujący m.in. w Londynie, Paryżu i Amsterdamie, od 1950 r. mieszkający na stałe w USA. Wielokrotnie nagradzany, pozostawił bogatą spuściznę graficzną, cenioną m.in. za wirtuozerię techniczną. Praca powstała podczas pobytu artysty w Amsterdamie. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 660