0. Kara Mustafa (Merzifonlu Kara Mustafa Pasza) (1620 lub 1634/1635 – 1683), wielki wezyr Imperium Osmańskiego, dowodzący oblężeniem Wiednia w 1683 r. Koniec XVII w.
Kara Mustafa (Merzifonlu Kara Mustafa Pasza) (1620 lub 1634/1635 – 1683), wielki wezyr Imperium Osmańskiego, dowodzący oblężeniem Wiednia w 1683 r. Koniec XVII w.
Miedzioryt; 17,5 x 12,0 (pl. 19,5 x 14,5)
Popiersie Kara Mustafy, wielkiego wezyra, straconego z rozkazu sułtana po klęsce wiedeńskiej. Rycina nie sygnowana, pochodzi z dzieła „Theatrum Europaeum” (wydawanej w XVII w. przez Mateusza Meriana we Frankfurcie kroniki), tomu XII poświęconego w znacznej mierze odsieczy wiedeńskiej (wyd. 1691 r.). Grafika naklejona na pap. starej oprawy, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1174