0. Joanna z Grudzińskich księżna łowicka (1791-1831), morganatyczna żona wielkiego księcia Konstantego Pawłowicza (naczelnego wodza wojsk polskich 1815-1830). Lit. XIX w.
Joanna z Grudzińskich księżna łowicka (1791-1831), morganatyczna żona wielkiego księcia Konstantego Pawłowicza (naczelnego wodza wojsk polskich 1815-1830). Lit. XIX w.
Litografia; 24,0 x 18,5 (portret, owal); 41,0 x 31,0 (w świetle oprawy)
Księżna ukazana w półpostaci, w owalu, uczesanie i suknia wg mody empire, z szalem poruszanym przez wiatr. Poniżej napis: „Xiężna Łowicka”, grafika nie sygnowana. Zabrudzenia i zażółcenia pap., litografia oprawiona w ramę 46,0 x 36,5 cm. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 789