1. Rosiński Zygmunt. Spis miedziorytów polskich... Poznań 1918.
Rosiński Zygmunt. Spis miedziorytów polskich obejmujący przeważnie portrety polskich osobistości oraz widoki miast polskich i mapki geograficzne z 16., 17., 18. i 19. wieku. Opracował właściciel zbioru. Przedmowa Macieja Wierzbińskiego. Poznań 1918. Nakładem Autora. Czcionkami Drukarni Dziennika Poznańskiego, s. [16], 163, ilustr. całostr. 106, 23 cm, opr. z epoki płsk, szyldzik z tyt. na grzbiecie.
Katalog wystawy zorganizowanej w Poznaniu w 1918 r., prezentującej słynny zbiór miedziorytów Zygmunta Rosińskiego. Zawiera opisy 868 pozycji, w tym kilkuset portretów (od XVI-wiecznych podobizn Zygmunta Augusta, poprzez portrety królów polskich, aż do wizerunków Tadeusza Kościuszki i ks. Józefa Poniatowskiego) oraz widoków ogrodów, zamków, budowli, łuków triumfalnych, scen batalistycznych i map. Na tablicach reprodukcje 106 miedziorytów. Efektowna oprawa z epoki w szeroki półskórek, grzbiet pięciopolowy z szyldzikiem skórzanym z tyt. Niewielkie przybrudzenia i ubytki narożników opr., poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 998