1. Rej Mikołaj. Apocalypsis to iest: Dziwna sprawa skrytych taiemnic Panskich... Paryż 1876
Rej Mikołaj. Apocalypsis to iest: Dziwna sprawa skrytych taiemnic Panskich, które Janowi świętemu, gdy był wygnan przez wyznanie wiary świętey na wysep kthory zwano Patmos, przez widzenia y przez Anyoły rozlicznie zwiatowane były. [Paryż 1876. J. Działyński], s. [470], 25 cm, opr. współcz., skóra.
Przedruk homografi czny dzieła Mikołaja Reja, wydanego anonimowo w drukarni Macieja Wirzbięty w 1565 roku. Przedruku na zlecenie hr. Jana Działyńskiego dokonał Adam Piliński (1810-1887) – wybitny polski litograf, ilustrator i rekonstruktor książek. Oprawa luksusowa wykonana przez Jerzego Budnika (sygnowana ślepym tłokiem): czerwona skóra z tłocz. zdobieniami z motywami ptaków, nawiązująca projektem do opr. renesansowych. Na wyklejkach pap. marm. Stan bardzo dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 869