1. Swieykowski Emanuel. Pamiętnik Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1854-1904. Pięćdziesiąt lat działalności dla ojczystej sztuki. Wyd. 1. Kraków 1905
Swieykowski Emanuel. Pamiętnik Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1854-1904. Pięćdziesiąt lat działalności dla ojczystej sztuki. Wyd. 1. Kraków 1905. Nakł. T.P.S.P. w Krakowie, s. [2], CII, [2], 592, [2], 23,5 cm, opr. z epoki płsk ze złoc., brzegi kart barwione (okł. oryg. zachowane).
Zawiera uporządkowany alfabetycznie według autorów spis dzieł sztuki, wystawionych w Towarzystwie
w latach 1854-1904 oraz biogramy artystów polskich. Praca o podstawowym znaczeniu dla osób interesujących się malarstwem i rzeźbą polską drugiej połowy XIX w. Otarcia grzbietu, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 966