0. Wiszniewski Michał. Pomniki historyi i literatury polskiey. T. 1-4 (w 1 wol.). Kraków 1835-1837
Wiszniewski Michał. Pomniki historyi i literatury polskiey. T. 1-4 (w 1 wol.). Kraków 1835-1837. Drukiem D. E. Friedleina, karta tyt. (litografia), s. XXXII, 128, tabl. rozkł. 1; karta tyt. (litografia), s. 207; karta tyt. (litografi a), s. 223, [1]; karta tyt. (litografia), s. VIII, 158, [2], tabl. ryc. 2 (akwaforty Kajetana Wincentego Kielisińskiego), 21 cm, opr. z epoki płsk z tyt. na grzbiecie.
Zbiór rozpraw naukowych i tekstów źródłowych do historii Polski wydanych przez Michała Wiszniewskiego (1794-1865) – historyka, edytora, profesora historii powszechnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawiera teksty Tadeusza Czackiego, m.in.: O rzeczy menniczej w Polszcze i Litwie; O Cyganach; O Tatarach; O Karaitach; O nazwisku Ukrainy i początku Kozaków; Rozbiór dziejów narodu polskiego przez Galla i Kadłubka; Obraz panowania Zygmunta Augusta, uzupełnione biografią Grzegorza z Sanoka napisaną przez Filipa Kallimacha oraz listami królewskimi, dyplomami, umowami i innymi dokumentami do historii Polski XV-XVI w. Karty tyt. wszystkich tomów w litografii Feliksa Lipnickiego, w tomie czwartym dwie akwaforty Kajetana Wincentego Kielisińskiego (1808-1849) z wizerunkami pieczęci książąt litewskich i królów polskich z końca XIV w. Ubytki narożników k. tyt. i 3 kart w treści ze stratą tekstu, nieliczne rdzawe plamki, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 883