0. Wasilewski Leon. Ukraińska sprawa narodowa w jej rozwoju historycznym. Warszawa 1925
Wasilewski Leon. Ukraińska sprawa narodowa w jej rozwoju historycznym. Warszawa 1925. Wydawnictwo J. Mortkowicza, s. VIII, 221, 16,5 cm, opr. ppł.
Rozprawa poświęcona dziejom Rusi i formowaniu się tożsamości narodowej, etnicznej i kulturowej Ukraińców (w ujęciu historycznym). Napisana przez Leona Wasilewskiego (1870-1936), bliskiego współpracownika Józefa Piłsudskiego, działacza Polskiej Partii Socjalistycznej, ojca Wandy Wasilewskiej.
Oprawa po konserwacji, nowy grzbiet i wyklejki, niewielkie zabrudzenia okładek. Charakterystyczne
przebarwienia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 842