0. Wojnar Kasper. Dzieje Polski w ostatnich stu latach 1795 – 1895. W setną rocznicę trzeciego rozbioru w krótkości opowiedział... Część I. Kraków 1895.
Wojnar Kasper. Dzieje Polski w ostatnich stu latach 1795 – 1895. W setną rocznicę trzeciego rozbioru w krótkości opowiedział... Część I. Kraków 1895. Nakładem dra Z. Kostkiewicza i K. Wojnara, s. 94, [2], ilustr. w tekście, 18 cm, opr. z epoki płsk z tyt. na grzbiecie.
Część 1-sza dotycząca dziejów Polski w zaborze rosyjskim, poprzedzona krótką historią przedrozbiorową (zgodnie z informacją autora, cz. 2-ga dotyczyć miała zaboru pruskiego i austriackiego). Książka napisana dla podtrzymania nadziei na wolność i nieustannego dążenia do niepodległości (która, wg autora, nadejdzie, bo tego dowodzi stuletnia walka Polaków z ciemięzcami). Ładna oprawa z epoki w brązowy półskórek i skórzane narożniki. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 840