0. Fijałkowska Zofia (1909-1989) – „Góry” (Tatrzańskie jezioro). 1951 r.
Fijałkowska Zofia (1909-1989) – „Góry” (Tatrzańskie jezioro). 1951 r.
Drzeworyt; 22,3 x 15,7 (pl. 32,2 x 22,6)
Sygnowany ołówkiem: „Zofia E. Fijałkowska”; „1951 r.” oraz monogramem na klocku „ZEF”. Pejzaż tatrzański (być może Morskie Oko) autorstwa Zofii Fijałkowskiej, graficzki i malarki, uczennicy W. Skoczylasa, E. Bartłomiejczyka, St. Ostoi-Chrostowskiego. Przed 1939 r. artystka uprawiała przede wszystkim drzeworyt (w latach 30. chętnie o tematyce tatrzańskiej), po wojnie zajmowała się głównie malarstwem i ilustracją. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1174