Szczepański Władysław. Bóg-Człowiek w opisie Ewangelistów. Nowy, synoptyczny przekład czterech ewangelii w jednej na podstawie tekstu greckiego z objaśnieniami opracował... Z przedmową J.E. ks. arcybiskupa metropolity Józefa Bilczewskiego. Dzieło zdobi 34 obrazków Jana Fra Angelika, mapa Palestyny i wiele rycin. Rzym 1914. Papieski Instytut Biblijny, s. XL, 467, [1], tabl. ilustr. 33 z 34-ech (w tym 11 chromolitografii), mapa 1 (kolor., rozkł.), ilustr., winietki, inicjały w tekście, 26x32,5 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. na licu i grzbiecie.
Wielka księga opowiadająca o życiu Jezusa Chrystusa, napisana na podstawie czterech Ewangelii słowami samych ewangelistów. Przedmowę napisał arcybiskup metropolita lwowski Józef Bilczewski (1860-1923), święty Kościoła katolickiego. Książka ozdobiona mapą Palestyny, 33 tablicami (w tym 11 chromolitografiami) oraz licznymi winietkami i kolorowymi inicjałami. Efektowna oprawa z epoki w brązowy półskórek z bogatymi złoconymi dekoracjami kwiatowymi i tytulaturą na grzbiecie oraz tytułem i ornamentem roślinnym na licu. Dedykacja na k. przedtyt. z 1928 r. Brak 1 chromolitografii. Stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1528