0. [Szwajcer Jerzy – Jotes]. 1. Pułk Lotniczy w Warszawie. Karykatury Jotesa. Warszawa 1934.
[Szwajcer Jerzy – Jotes]. 1. Pułk Lotniczy w Warszawie. Karykatury Jotesa. Warszawa 1934. Reprodukowane w Lit. Art. W. Główczewski. K. 1, tabl. il. 15, 16,5 cm, opr. wyd. karton.
Album karykatur żołnierzy 1. Pułku Lotniczego, stacjonującego w latach 1921-1939 w Warszawie. Na każdej stronie po 5-7 główek, opatrzonych podpisami (wśród sportretowanych m.in. dowódca płk Władysław Kalkus). Autorem karykatur jest bardzo popularny w okresie międzywojennym rysownik Jerzy Szwajcer (Jotes) (1892-1967). Wykształcony w Brukseli, publikował w prasie polskiej i zagranicznej od 1912 r. Wydał około 200 albumików poświęconych karykaturze portretowej, której był mistrzem. Dołączony oryginalny rysunek, ukazujący jedną z postaci z albumu – sierżanta pilota Michała Dłutto (tusz na papierze, 21,7 x 16,5 cm, sygnowany: „Jotes”). Zabrudzenia i uszkodzenia krawędzi rysunku; zabrudzenia oprawy i poszczególnych kart, dopiski piórem.
Ilośc odsłon: 1159