0. [Warszawa] –„Vue perspective de la Ville de Warsovie (!) Capitale de la Masovie sur la Wistule (!) en Pologne”. Wyd. L.J. Mondhare. 1770 r.
[Warszawa] –„Vue perspective de la Ville de Warsovie (!) Capitale de la Masovie sur la Wistule (!) en Pologne”. Wyd. L.J. Mondhare. 1770 r.
Akwaforta kolorowana; 25,0 x 42,0 (pl. 32,0 x 49,0)
Fantastyczny widok Warszawy, przypominającej bardziej Wenecję – w centrum rzeka z licznymi łodziami przewożącymi pasażerów, z ciasno zabudowanymi nabrzeżami. Poniżej tytuł oraz adres wydawniczy w Paryżu – wydał Louis Joseph Mondhare (1734-1799), prowadzący znaną paryską firmę publikującą widoki miast do oglądania w specjalnych skrzynkach optycznych. Tego typu ryciny, często przedstawiające fantastyczne, nieprawdziwe widoki, były bardzo popularne w Europie XVIII w. Drobne zabrudzenia marginesów, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1042