[Toruń] – „Toruń nad Wisłą (Zachodnie Prusy)”. N. Orda. 1880 r.
- J•••k
- 340,00 PLN
- 320,00 PLN
Litografia na tincie; 19,2 x 28,4 (pl. 28,7 x 38,7)
Widok ulicy i domu, uważanego w XIX w. za miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika. Rysował z natury Napoleon Orda (1807-1883), który podczas wędrówek po dawnej Rzeczpospolitej sporządzał szkice widoków i zabytków. Rysunki odbite w zakładzie litograficznym Maksymiliana Fajansa w latach 1873-1883 złożyły się na monumentalny „Album widoków Polski”. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 985