Monitor na R[ok] P[ański] 1767. Tom pierwszy. Nr 1 – 51 (3 stycznia – 27 czerwca). Warszawa 1767.
- f••••••a
- 1 200,00 PLN
- R••••t
- 1 100,00 PLN
- f••••••a
- 1 000,00 PLN
- R••••t
- 950,00 PLN
- f••••••a
- 900,00 PLN
- R••••t
- 850,00 PLN
- f••••••a
- 800,00 PLN
Monitor na R[ok] P[ański] 1767. Tom pierwszy. Nr 1 – 51 (3 stycznia – 27 czerwca). Warszawa 1767. W Drukarni Mitzlerowskiey, s. [2], 408, winietki, finaliki (drzeworyty), 8°, opr. skóra z epoki.
E.XXII, 533-534. Półrocznik najsłynniejszego czasopisma polskiego wychodzącego w XVIII w. (patrz poz. powyżej). W tomie m.in. uwagi o gospodarstwie: siedlisko i zaczynszowanie poddanych; tyrania i uciążliwe powinności poddanych, a także sposoby ich umiarkowania. Na wyklejkach zapiski z epoki w postaci aforyzmów, np. „Znoś nieszczęścia cierpliwie a bądź pomiarkowany w uciechach” itp. Brak numeru 52. Uszkodzenia grzbietu naprawiane, ślady po korniku, nieliczne zaplamienia kart. Stan ogólny dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 679