35. Mickiewicz Adam. Dzieła wszystkie. Zebrane i opracowane staraniem komitetu redakcyjnego. Tom XI: Przemówienia. Opracował Stanisław Pigoń. Warszawa 1933.
Mickiewicz Adam. Dzieła wszystkie. Zebrane i opracowane staraniem komitetu redakcyjnego. Tom XI: Przemówienia. Opracował Stanisław Pigoń. Warszawa 1933. Nakładem Skarbu Rzeczypospolitej Polskiej, s. 544, [4], 24 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. na grzbiecie, brzegi kart prószone.
Tom XI zawiera teksty 173 przemówień wygłoszonych w latach 1842-1854. Opracowania typograficzne Adama Półtawskiego. Oprawa z epoki: półskórek ciemnobrązowy, na grzbiecie złocona tytulatura i numeracja tomu, brzegi kart prószone. Drobne otarcia krawędzi oprawy, stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1297