703.
Libelt Karol. Estetyka czyli umnictwo piękne. Część ogólna (Filozofia i krytyka. Tom II). Poznań 1849.
Libelt Karol. Estetyka czyli umnictwo piękne. Część ogólna (Filozofia i krytyka. Tom II). Poznań 1849. Nakładem Księgarni Jana Konstantego Żupańskiego, s. [10], 493, [5], 21 cm, opr. z epoki płsk z bogatymi złoc. 400,-
Wydanie 1. Jedno z najsłynniejszych dzieł filozoficznych Karola Liebelta (1807-1875), filozofa, uczestnika powstania listopadowego, działacza politycznego, prezesa Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Książka podzielona jest na trzy rozdziały: Stanowisko człowieka do sztuki; Stanowisko sztuki do natury; Stanowisko sztuki do Boga. Kolejne części dzieła: „Piękno natury” oraz „Piękno natury plastyczne” ukazały się w 1854 r. Oprawa z epoki: zielony półskórek z bogatymi złoceniami na grzbiecie, brzegi kart prószone. Na kartach charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry. Ładny
egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1386