702.
Lepszy Leonard. Przemysł złotniczy w Polsce. Kraków 1933.
- z•••••••s
- 440,00 PLN
- 420,00 PLN
- z•••••••s
- 400,00 PLN
- 380,00 PLN
- d••••••i
- 360,00 PLN
- 340,00 PLN
Lepszy Leonard. Przemysł złotniczy w Polsce. Kraków 1933. Nakładem Miejskiego Muzeum Przemysłowego imienia dra Adrjana Baranieckiego, s. 358, [2], liczne ilustr. w tekście, 19,5 cm, opr. współcz. płsk z szyldzikiem i złoc. 340,-
Podstawowa monografia przemysłu złotniczego w Polsce, z bogatym zestawem wizerunków punc polskich i związanych z Polską złotników i wytwórni złotniczych, opracowana przez Leonarda Lepszego (1856-1937), historyka sztuki, konserwatora zabytków. Praca omawia dzieje probiernictwa i cechowania oraz zawiera wykaz dawnych znaków złotniczych głównych miast polskich. M.in. rozdziały: Cechy państwowe polskie; Dawne znaki złotnicze miast polskich. Nieznane z pochodzenia cechy z lat 1789-1806; O cechowaniu starych wyrobów złotniczych; Znaki podatkowe na zapalniczkach ze złota i srebra. Współczesna kopia książki. Oprawa Marka Świdy: półskórek, na grzbiecie szyldzik ze złoconą tytulaturą, w pozostałych tłoczenia i złocenia. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1087