[Wojsko polskie po r. 1800] – „Dawna Milicya Krakowska” (zespół 6 grafik). K. Wawrosz. 1908 r. 500,-
Fotolitografie kolorowane ręcznie; 6 plansz o wym. ok. 46 x 29,5 cm
Seria rycin ukazujących umundurowanie Milicji Krakowskiej z lat 1815-1836. Sygnowane – rysował Karol Wawrosz (1860-?), malarz i rysownik, absolwent krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych, uczeń Matejki. Wydał Władysław Bartynowski (1832-1918), działający w Krakowie antykwariusz, bibliofil i współzałożyciel Towarzystwa Numizmatycznego w Krakowie, w tece „Materiały do ikonografii królów, zbroi i wojska polskiego...” (seria III, tablice XXXII-XXXVII). Fotolitografie R. M. Zadrazila. Drobne zabrudzenia, uszkodzenia krawędzi, zażółcenie pap. Mocne, dekoracyjne kolory.
Ilośc odsłon: 1351