396.
Szajnocha Karol. Lechicki początek Polski. Szkic historyczny. Lwów 1858.
Szajnocha Karol. Lechicki początek Polski. Szkic historyczny. Lwów 1858. Nakładem Karola Wilda, s. [10], 348, [2], 22,5 cm, opr. z epoki płsk ze złoc. napisami na grzbiecie. 440,-
Wydanie 1. Rozprawa Karola Szajnochy (1818-1868), historyka, kustosza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, rzecznika koncepcji normańskiej genezy państwa polskiego, głosiciela tezy o misji Polski jako przedmurza chrześcijaństwa i cywilizacji zachodniej. Oprawa z epoki: półskórek brązowy, grzbiet ze złoconą tytulaturą. Na przedniej okładzinie tłoczony złotem znak własnościowy „A. Balicki”. Gdzieniegdzie drobne zbrązowienia papieru, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 326