Bury Richard de. O miłości do ksiąg, to jest Philobiblion. Traktat łaciński spolszczył Jan Kasprowicz. Lwów 1921. Zakład Ossolińskich, s. VIII, 112, 20,5 cm, opr. luksusowa J. Kuglina, płsk. 500,-
Egzemplarz z księgozbioru Jana Kuglina (ekslibris), który wykonał również oprawę dzieła.J. Kuglin (1892-1972), znakomity drukarz i bibliofil, wykładowca, autor wielu prac z dziedziny drukarstwa, dyrektor Rolniczej Drukarni Nakładowej w Poznaniu. Tłumaczenie czternastowiecznego traktatu bibliofilskiego, napisanego przez Richarda de Bury (właśc. Aungerville Richard, 1287-1345), kanclerza Królestwa Anglii, biskupa, pisarza i bibliofila. Wstęp wierszem Jana Kasprowicza, tłumacza. Oprawa luksusowa wykonana przez Jana Kuglina: półskórek brązowy, narożniki skórzane, na grzbiecie złoc. tyt., dekoracyjne wyklejki. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 605