Wyspiański Stanisław. Dzieła malarskie. Tekst napisał Stanisław Przybyszewski i Tadeusz Żuk-Skarszewski. Kraków 1925. Instytut Wydawniczy „Bibljoteka Polska”, s. 130, tabl. ilustr. 71 (kolorowe i czarno-białe), 35,5 cm, opr. J. Kuglina, płsk z tłocz. i złoc. 1900,-
Egzemplarz Emila Zegadłowicza (1888-1941), wybitnego poety, dramatopisarza i prozaika (wpis własnościowy na wyklejce przedniej okładziny). Album poświęcony malarstwu Stanisława Wyspiańskiego, wydany z inicjatywy Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”. Pieczę redakcyjną nad publikacją sprawowali malarze, profesorowie krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych: Władysław Jarocki i Ignacy Pieńkowski. Oprawa Jana Kuglina: ciemnogranatowy półskórek, grzbiet sześciopolowy, w jednym z pól złocona tytulatura, w drugim daty urodzin i śmierci Stanisława Wyspiańskiego (1869-1907), w pozostałych złocone motywy roślinne. Brak 15 tablic. Niewielkie naderwanie skóry grzbietu, przetarcia oprawy, 1 tablica ze znacznym ubytkiem marginesu, drobne zażółcenia w tekście. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 375