223. Morawski Kazimierz. Rzym. Portrety i szkice. Kraków 1921.
Morawski Kazimierz. Rzym. Portrety i szkice. Kraków 1921. Krakowska Spółka Wydawnicza, s. 297, [3], 20,5 cm, opr. luksusowa F. J. Radziszewskiego, płsk z szyldzikiem i złoc., górny brzeg kart marm. 1200,-
Tom studiów historycznych Kazimierza Morawskiego (1852-1925), filologa klasycznego, badacza literatury i kultury polskiej doby renesansu, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, w latach 1918-1925 prezesa Polskiej Akademii Umiejętności. W tomie m.in. rozprawy: Cesarz Tyberiusz; Cesarz Klaudiusz; Romans z czasów Nerona; Cesarz Hadrian; Julian Apostata; Modlitwa w starożytnym Rzymie. Oprawa luksusowa wykonana w zakładzie introligatorskim Franciszka Joachima Radziszewskiego (sygnowana tłoczonym na ślepo wiązanym monogramem FJR): półskórek brązowy marmurkowany, grzbiet czteropolowy, w jednym polu szyldzik ze złoconą tytulaturą, w pozostałych złocone tłoki (m.in. z wyobrażeniem wilczycy karmiącej Remusa i Romulusa, założycieli Rzymu), płótno oprawy, papier wyklejek oraz górny brzeg kart marmurkowane. Niewielkie naprawienia skóry grzbietu. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 395