Tyrowicz Ludwik. Teka huculska (karpacka). B.m., b.r. (1939-1940), b.w.; tabl. ryc. 6 (drzeworyty), bez opr. 1600,-
Komplet! Teka sześciu drzeworytów Ludwika Tyrowicza (1901-1958), grafika i pedagoga, przez większą część życia związanego ze Lwowem. Uczeń Wł. Skoczylasa i E. Bartłomiejczyka w Akademii warszawskiej, zajmował się pracą pedagogiczną oraz twórczością graficzną, także w zakresie grafiki użytkowej i reklamy. Po wojnie zamieszkał w Łodzi, gdzie kontynuował pracę pedagogiczną. W skład oferowanej teki wchodzi sześć drzeworytów (ok. 24,5 x 18 cm, pl. 29,5 x 21,5 cm, wklejone w passe-partout), wszystkie sygnowane ołówkiem: „Ludwik Tyrowicz”: 1. Zwózka sera z gór; 2. Powrót owiec z połoniny; 3. Przełęcz karpacka; 4. Taniec huculski; 5. Świątkarz; 6. Rozmowa. Drobne, charakterystyczne plamki, poza tym stan dobry. Bardzo rzadkie w komplecie.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, s. 289, poz. 569 (opisuje jeden niekompletny egz. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu)
Ilośc odsłon: 480