209. [Chirico Giorgio i inni]. Dante Alighieri. La commedia. Nel testo e nel commento di Niccolo Tommaseo. Milano (Mediolan) 1965.
[Chirico Giorgio i inni]. Dante Alighieri. La commedia. Nel testo e nel commento di Niccolo Tommaseo. Milano (Mediolan) 1965. Aldo Martello Editore. Tom 1-3 (w 3 wol.), s. XV, 361, [4], 55 tabl. ilustr. barwnych; s. [4], 333, [4], 44 tabl. ilustr. barwnych; s. [4], 345, [6], 35 tabl. ilustr. barwnych, 28,5 cm, opr. wyd. pełna skóra zielona ze złoc. 800,-
Wydanie bibliofilskie „Boskiej komedii” dla uczczenia 700. rocznicy urodzin Dantego. Wydano w nakładzie 350 egzemplarzy numerowanych, oferowany egz. nosi nr 77. Język włoski. Trzy części poematu: Piekło, Czyściec, Raj, opatrzone bogatym komentarzem Niccolo Tommaseo (1802-1874), włoskiego przedstawiciela romantyzmu. Piękna, staranna edycja, ozdobiona ponad setką tablic z ilustracjami czołowych artystów włoskich XX w. (m.in. Giorgio de Chirico (1888-1978) – prekursora surrealizmu oraz Renato Guttuso, Emilio Greco, Aligi Sassu, Carlo Carrà, Remo Brindisi, Massimo Campigli, Carlo Corsi, Carlo Guarienti). Luksusowa oprawa w 3 woluminy – zielony marokin, grzbiet sześciopolowy ze złoconym tytułem, górne obcięcie kart złocone, pozostałe nieobcięte. Dołączone oryginalne futerały karton. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 489