[Mundury wojska powstania listopadowego]. Armée et Corps francs Polonais 1831. D’après des originaux dessinés par Krausser à Augsbourg. À la Bibliothèque Royale de Dresde. B.m. b.r., karta tyt., tabl. 15 (oryginalne akwarele), 42,5 cm, opr. z epoki płsk ze złoc. 9000,-
Tytuł i tekst na pierwszej karcie pisany odręcznie piórem. Piętnaście oryginalnych akwarel przedstawia mundury wojska polskiego i ochotników z okresu powstania listopadowego (m.in.: ułan 3 pułku, oficer sztabowy, oficer krakusów, artylerzysta, strzelec z oddziałów Zaliwskiego, strzelec wyborowy z oddziałów majora Puszeta). Akwarele (28,5 x 18,5 cm) naklejone na karty grubego kartonu. Pod wizerunkami postaci odręczne podpisy objaśniające atramentem z epoki; w górnym lewym rogu wpisany tą samą ręką numer porządkowy. Akwarele wykonane z dużą precyzją i dbałością o szczegóły. Piękna oprawa z epoki: półskórek zielony z tłoczonym złotem tytułem i datą „1831”; wyklejki marm. Otarcia oprawy, poza tym stan bardzo dobry. Unikat.
Ilośc odsłon: 410