178. Ward William (1766-1826) – „The blind beggar of Bednall Green” („Ślepy żebrak z Bednall Green”). 1804 r.
Ward William (1766-1826) – „The blind beggar of Bednall Green” („Ślepy żebrak z Bednall Green”). 1804 r. 1200,-
Mezzotinta kolorowana; 60 x 48 (pl. 62 x 51)
Wysokiej klasy grafika angielskiego rytownika Williama Warda według obrazu Williama Owena (1769-1825), angielskiego malarza portrecisty, pracującego w Londynie. „The blind beggar of Bednall Green” to tytuł elżbietańskiego dramatu Henry’ego Chettle (Bethnal Green to także dzielnica współczesnego Londynu). Poniżej kompozycji sygnatury, adres wydawcy, czterowiersz po angielsku i francusku oraz dedykacja grafika dla właściciela obrazu, Thomasa Heathcote. Po silnej konserwacji, marginesy dorobione.
Ilośc odsłon: 375