Skoczylas Władysław (1883-1934) – Kraków. Baszta Augustianów. 1913 r. 2600,-
Akwaforta, akwatinta; 24,8 x 34,8 (pl. 29,6 x 40,5)
Sygnowana ołówkiem: „Władysław Skoczylas 1913”. Władysław Skoczylas, czołowy polski grafik okresu międzywojennego, wybitny drzeworytnik, zasłużony pedagog. Praca z wczesnego okresu twórczości artysty, kiedy obok malarstwa olejnego i akwarelowego, rzeźby i tkanin tworzył grafiki w technikach metalowych. Był to okres przejściowy, poszukiwań właściwej formy wyrazu. Wtedy to powstała grupa prac ukazujących zabytki Krakowa. Stan dobry. Na odwrocie stempel kolekcjonera. Rzadkie.
Lit.: M. Sitkowska. Władysław Skoczylas, Warszawa 2015, s. 195, poz. I/49, ilustr.
Ilośc odsłon: 404