Siedlecki Franciszek (1867-1934) – Bez tytułu (Księżyc i Ziemia). 460,-
Akwaforta, akwatinta; 24,2 x 19,5 (pl. 45,5 x 28)
Sygnowana ołówkiem: „Franciszek Siedlecki” oraz na płycie: „F. Siedlecki”. Franciszek Siedlecki, najwybitniejszy przedstawiciel symbolizmu w polskiej grafice, wykształcony w Monachium, Paryżu i Rzymie, od 1903 r. mieszkał i tworzył w Warszawie. Współpracował jako ilustrator z elitarnym czasopismem „Chimera”, wraz z Z. Stankiewicz i I. Łopieńskim współtworzył Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Graficznych. W zakresie grafiki artysta eksperymentował z różnymi technikami metalowymi, tworząc prace przede wszystkim pod silnym wpływem Stanisław Przybyszewskiego, z którym się przyjaźnił. Stan dobry. Bardzo rzadka praca, nienotowana w katalogu zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Patrz poz. 140, 190, 191 (rysunek i akwarele artysty).
Ilośc odsłon: 331