137. Radziwiłł Krzysztof (1585-1640), wojewoda wileński, hetman wielki litewski. Wg W. Gersona. 1860-1866 r.
Radziwiłł Krzysztof (1585-1640), wojewoda wileński, hetman wielki litewski. Wg W. Gersona. 1860-1866 r. 800,-
Litografia; 23,5 x 18 (33,5 x 23 w świetle oprawy)
Portret hetmana wsławionego podczas wojny ze Szwecją w latach 1621-1626 i wojny smoleńskiej z Rosją w latach 1632-1634. Poniżej opis postaci przedzielony jego herbem, faksymile podpisu oraz sygnatury. Według rysunku Wojciecha Gersona (1831-1901) litografował Henryk Aschenbrenner (rysownik i grafik działający w Warszawie). Odbita w zakładzie A. Dzwonkowskiego, pochodzi z teki „Hetmani polscy koronni i Wielkiego Xięstwa Litewskiego. Wizerunki zebrane i rysowane przez Wojciecha Gersona, objaśnione textem historycznym przez Juliana Bartoszewicza”. Stan dobry. Grafika oprawiona w ramę.
Lit.: Katalog portretów BN, t. 4, s. 158, poz. 4401
Ilośc odsłon: 471