Rzewuski Wacław (1706-1779), hetman wielki koronny, dramatopisarz, poeta, bibliofil. Wg W. Gersona. 1860-1866 r. 700,-
Litografia; 23 x 17,5 (29,5 x 19,5 w świetle oprawy)
Portret hetmana, przywódcy opozycji antyrosyjskiej w 1767 r., porwanego na rozkaz Repnina, zesłanego na 5 lat do Kaługi. Według rysunku Wojciecha Gersona (1831-1901) litografował W. Dümler. Odbita w zakładzie A. Dzwonkowskiego, pochodzi z teki „Hetmani polscy koronni i Wielkiego Xięstwa Litewskiego” (patrz poz. poprzednia). Stan dobry. Grafika oprawiona w ramę.
Lit.: Katalog portretów BN, t. 4, s. 229, poz. 4656
Ilośc odsłon: 362