129. Czajkowski Michał (1804-1886), pisarz i poeta romantyczny, oficer armii tureckiej, działacz niepodległościowy („Sadyk-Pasza”). Lit. 1842 r.
Czajkowski Michał (1804-1886), pisarz i poeta romantyczny, oficer armii tureckiej, działacz niepodległościowy („Sadyk-Pasza”). Lit. 1842 r. 240,-
Litografia; 32 x 24,5 (cała plansza)
Czajkowski ukazany do bioder, z ręką wspartą na szabli. Poniżej faksymile podpisu oraz sygnatury, litografia odbita u Lemerciera w Paryżu. Michał Czajkowski, twórca legionu polskiego u boku Turcji oraz polskiej wsi Adampol, mąż Ludwiki Śniadeckiej. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 425