Dąbrowski Jan Henryk (1755-1818), generał, twórca Legionów Polskich we Włoszech. Lit. K. A. Simon. 1829 r. 400,-
Litografia; 35 x 26 (cała plansza)
Popiersie generała w mundurze, poniżej podpis: „I. H. Dąbrowski Generał jazdy Senator Wojewoda” oraz sygnatura: „Poznań w Litografii K. A. Simona”. Grafika nieznanego autora, odbita u Karola Antoniego Simona, pochodzi ze „Zbioru wizerunków wsławionych w ostatnich czasach Polaków”, wydanego w Poznaniu w 1829 r. Stan dobry.
Lit.: Katalog portretów BN, t. 1, s. 231, poz. 935
Ilośc odsłon: 321