0. Wiadomości o ratowaniu osób w stanie pozornej śmierci będących, albo nagłą utratą życia zagrożonych, ułożone w sposób dla każdego przystępny przez Radę Lekarską Królestwa Polskiego. Warszawa 1839
Wiadomości o ratowaniu osób w stanie pozornej śmierci będących, albo nagłą utratą życia zagrożonych, ułożone w sposób dla każdego przystępny przez Radę Lekarską Królestwa Polskiego. Warszawa 1839. B.w., s. 78, 19 cm, opr. współczesna, płsk.
Poradnik pierwszej pomocy przygotowany przez Radę Lekarską Królestwa Polskiego. Pomieszczono w nim sposoby ratowania m.in. topielców, uduszonych, porażonych piorunem, zaczadzonych, poparzonych, pokąsanych przez żmije, pogryzionych przez wściekłe zwierzęta. Górny róg papieru (przez całą książkę) z ubytkiem, fachowo podklejony. Karta tyt. i kilkanaście kart z papierowymi wzmocnieniami brzegów, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 736